נמצאו 0 חדרים באזור שלך!

בניית אתרים בחינם

בניית אתרים בחינם זהו נושא שצובר תאוצה , בשנים האחרונות קמו מאות מערכות לניהול תוכן המאפשרות בניית אתרים בחינם . לרוב אילו מערכות שמאפשרות למשתמשים לאחר רישום קצר להתחיל להקים אתר ללא ידע בתכנות או בעיצוב , רוב המערכות האלו מבוססות אל מבניות אתר מוגבלת שמאפשרת מעט מאוד חופש תנועה , והמערכות המתקדמות יותר דוגמת :
 wix
Drupal
 Joomla
Webs
מערכות כאלו יאפשרו למשתמש ליצור חשבון על דומיין זמני תחת שם המתחם המרכזי ולהקים שם אתר יחסית במהירות , במערכות קוד פתוח דרוש יותר מקצת ידע מקדים על מנת להתאים עיצוב קנוי או טמפלט לצרכים האישיים שלכם.
על מנת להבין קצת יותר כיצד פועלים הדברים במערכות אילו בואו תחילה נבין את המושג טמפלט.

טמפלט או ערכת נושא:
ערכת נושא לאתר זו ערכה קנויה אשר ניתן להתאים אותה לצרכים האישיים שלכם , בדרך כלל אתרים בנויים ממספר חלקים מוגדרים מראש , ראש האתר , החלק המרכזי או נושא התוכן , ותחתית האתר , בצדדים ובחלקו העליון של האתר יכולים להופיע תפריטי ניווט שונים שיאפשרו לגולשים באתר שלכם לגשת למידע באתר בצורה נוחה וידידותית.

למי מתאים אתר חינמי :
אתר חינמי יכול להתאים לכל מי שרוצה להקים אתר במהירות וללא עלות בדרך כלל לאנשים פרטיים או עסקים קטנים בתחילת דרכם , למרבה הצער אין שום שירות חינמי אמיתי ברשת ולמעשה כל הקמה של אתר פרטי תעלה לכם בסופו של דבר כסף לדוגמא :
אם תרצו שם דומיין פרטי.
עיצוב מיוחד.
חבילת אחסון מקצועית.
תמיכה במודולים.
הוספת מודולים.
ועוד...
למעשה על כך מושתות חברות שמציעות בניית אתר בחינם , וזהו המודל העסקי שלהם מעט כסף מהרבה מאוד משתמשים שמעוניינים להקים אתר ללא עלות התחלתית , יש לציין שאיני מכליל במאמר זה שירותי בלוגים כגון גוגל בלוג וכדומה .

אם אתם עסק מתחיל הקמת אתר בחינם יכולה לעלות לכם ביוקר , נתקלתי כבר במאות אתרים תדמיתיים שנבנו בחינם ויוצרים נזק יותר מתועלת בדרך כלל הם מעוצבים בצורה חובבנית ואינם משיגים את המטרה שלשמה הם הוקמו חשוב מאוד שגם אם אתם מתכננים הקמת אתר חינמי תיקחו בחשבון שאם אין לכם מושג רצוי שתפנו לייעוץ כי אתר רע לא עדיף בשום צורה על אין אתר בכלל!

נכון להיום קיימות בישראל מספר חברות לא מבוטל שיוכלו תמורת אלפי שקלים בודדים להקים לכם אתר לא רע בכלל ואני מציע לכל מי שמתכוון להשקיע בזה ברצינות לשקול גם את האופציה הזו , לעיתים תגלו שבחישוב ארוך טווח עדיף להשקיע מעט כסף בהתחלה ואפילו שזה יוצא משתלם יותר מאשר להקים אתר בחינם.

החסרונות בהקמת אתר בחינם הם רבים , אין לוק אחיד , ממשק משתמש לוקה בחסר , אינו מייצג את המותג שלכם כראוי , חתונה קתולית עם ספקי השירות , ברוב המקרים תדרשו לשלם על "שירותים נוספים או נלווים" , חבילות אחסון קטנות או לא מקצועיות , תלות מוחלטת בקיומו של הספק , רגישות ובעיות אבטחה (במיוחד במערכות קוד פתוח) תדרשו לשדרג את המערכת תכופות , השקעת זמן יקר בהקמת אתר ראוי גם אם יש לכם מושג מה אתם עושים.

אבל עדיין למי שמתכנן הקמת אתר אישי או אתר נושא שאמור לשרת קבוצה מסוימת או להעביר מידע פשוט או קצר זו עדיין אלטרנטיבה לא רעה בכלל.

עוד סיבה נפלאה לנסות אתר חינמי היא אם אתם כרגע אנשי מקצוע בתחילת דרכם ורוצים להתנסות (בעיצוב , html בסיסי , בחיתוך עיצוב ) מערכות חינמיות יכולות בהחלט לעזור לכם לשפר את המיומנויות אותן אתם מבקשים להציע בעתיד.
צור קשר 050-3838838
Designing Dreams Building Websites