נמצאו 0 חדרים באזור שלך!

עיצוב אתרים מאמר

1)עיצוב אתרים , עיצוב אתר כיצד ניגשים לעצב אתר ועל איזה כללים חשוב לשמור ,חשבו בקטן, בערך 10-12KB לתמונה. כן, תלוי במקור, המספר של משתמשי רוחב פס גדול עולה כל הזמן. אך אתרים איטיים הם עדיין מאוד מעצבנים, אפילו אם אתם ב1T. ותמונות ענקיות הן סיבה מרכזית לאתרים איטיים. קל לייעל את התמונות.

2)תמיד השתמשו בגראפיקות התואמות את התוכן. לא רק בגלל שיש לכם תמונה מקסימה וחמודה של הכלב שלכם, הדבר אומר שהיא צריכה להיות על האתר שלכם. היוצא מן הכלל המרכזי הוא לתמונות "מעוצבות". תמונות אלו הן כאלו שמעצבות ממש את האתר, ולא נמצאות בשביל להמחיש את התוכן.

3) לא להשתמש בתמונות "ממצמצות" או שזזות או שמשתנות או שמסתובבות או מרצדות או עושות משהו לאתר.

אם כבר, אז השתמשו בהן במיעוט. היו כמה מחקרים שהראו כי גראפיקות מרצדות הן מסיחות ומעצבנות אנשים. למעשה, בקבוצת מיקוד אחת צפיתי במשתמשים שממש השתמשו ביד בכדי לכסות את הגראפיקות, כך שיוכלו לקרוא את שאר האתר.

סידור האתר

4) השתמשו בסידור סטנדרטי. ראיתי כמה אתרים עם 6 או 8 חלונות קטנים באותו עמוד. עוד אתר השתמש במערך שבו היו צריכים לגלגל את העמוד ימינה בכדי לקרוא את כל מה שכתוב (אל לא היו צריכים לגלגל למטה). מערכים אלו הם חמודים, ואולי אף משעשעים לבניה, אך יכולים לשגע לגמרי את המשתמשים. הסיבה שבגללה "המערך של 3 עמודות" הוא כה פופולארי באתרים ובעיתונים היא כי הוא פשוט עובד. אתם עשויים לחשוב שהוא משעמם, אך כך תשאירו יותר משתמשים אם תיצמדו למשהו פשוט שהם יכולים להבין.

5) ה"שטח הלבן" (שטח ריק שבין גראפיקה וטקסטים ומשמש להעצמה של חווית האתר) הוא יותר משטח מת. הוא פונקציה של המערך. צריכים להיות ערים לשטח הלבן על האתרים שלכם ועל הצור השבה הוא משפיע על התוכן. שטח לבן הוא חשוב באותה מידה במערך רשת ובמערך נייר.

6) השתמשו בגראפיקות שלכם כאלמנטים במערך. גראפיקות יכולות להיות פשוט גראפיקות כאשר משתמשים בהן במערך. דוגמה קיצונית היא כאשר שמים טקסט ה"עוטף את התמונה", אך כל תמונה שיש באתר היא אלמנט מערך ובדרך זו צריכה לקבל התייחסות.

גופנים

7) סריף לכותרות וסאנס-סריף לטקסט. אם לקחתם איזשהו קורס של עיצוב טקסט, זה בדיור ההיפך ממה שלימדו אתכם. אך הרשת היא לא מודפסת. גופני סאנס-סריף הם קלים יותר לקריאה על מסכי מחשב כיוון שרזולוצית המסך היא לא גבוהה כמו בהדפסה. אם אתם משתמשים גופני סריף ךטקסט נורמלי, הסריפים עלולים להתערפל על המסך וכך נעשים קשים יותר לקריאה. ה"דף המתאים להדפסה" אמור להשתמש בגופנים באופן הפוך (סריף לכותרות וסאנס-סריף לטקסט).

8)הגבילו את מספר הגופנים השונים. אחת הצורות הטובות יותר לגרום לאתרכם להיראות חובבני היא לשנות את הגופן פעם אחרי פעם. בטח, אפשרי לעשות זאת, אך הגבלת האתר ל2 או 3 משפחות גופנים שונות עוזרת לקריאה טובה וקלה יותר של האתר, וגם גורמת לו להראות יותר מקצועי.

9) השתמשו ב"משפחות גופנים סטנדרטיות". כן, אפשר לבחור להשתמש ב"Rockwood LT Standard" כגופן המרכזי של האתר, אך הסיכויים שאחד מקוראיו יהיו בעלי הגופן הזה במחשבם הוא קלוש. להיצמד לגופנים כגון וורבאנה, ג'נבה, אריאל והלווטיקה אולי נראה כצעד משעמם, אך העמודים ייראו הרבה יותר טובים והעיצובים ייראו נכונים יותר על דפדפן.

פרסום

10) אל תהיו חמדנים. אם יש לכם שליטה כלשהי על כמות הפרסום באתר, זכרו כי הקוראים לא מגיעים לשם בכדי לקרוא את הפרסומות. הם באים בשביל התוכן. אם המודעות מתגברות על תוכן האתר, קוראים רבים לא יישארו שם מספיק זמן בכדי לקרוא את הל דברים היפים שכתבתם. כן, חשוב לעשות כסף מהאתר, אך עם המודעות מגרשות אנשים, בסוף תפסידו כסף.

11) השתמשו בפרסומות כעוד סוג של תמונה. שמרו עליהן קטנות, הימנעו מהבזקים, ועשו אותן רלוונטיות. רק בגלל שיכולה להיות לכם מודעה באתר, לא חובה שאכן תהיה. אם התוכן הוא רלוונטי לקוראים, סביר יותר שהם ילחצו על המודעה.

זכרו מיהם הקוראים שלכם

12) בידקו את האתר בדפדפנים שונים. כתיבת אתרים שרק עובדים על דפדפן מודרני היא מעצבנת ומטומטמת. אלא אם כן כותבים אתר בשביל רשת פנימית של תאגיד או קיוסק היכן שהגרסה של הדפדפן היא מודרנית, יהיו לכם בעיות עם אנשים שלא מסוגלים לראות את האתר.

13) אותו דבר נכון גם לגבי מערכות הפעלה. אתם לא יכולים להניח כי רק בכלל שהאתר פועל בIE5.0 לווינדוס, הוא יעבוד גם בIE5.0 למאקינטוש.

14) כתבו תוכן שהם ירצו. אלא אם כן כותבים אתר רק בשבילכם (ואם כן, אז למה לפרסם ברשת?), היו בטוחים שאתם מכסים תכנים שהקוראים מתעניינים בהם.
צור קשר 050-3838838
Designing Dreams Building Websites