נמצאו 0 חדרים באזור שלך!

עיצוב אתרים - בחירת צבעי האתר

עיצוב אתרים - בחירת צבעי האתר

עיצוב אתרים , עיצוב אתר
רבים ממעצבי האתרים מעלימים עין מחשיבותו של הצבע כאשר הם מעצבים את אתרי האינטרנט. כדאי שהצבע יהיה אחת מדאגותיך הראשונות כאשר מגיע הזמן לעצב את אתרך

עיצוב אתרים

אם לא תשים לב לצבעים שתבחר, האתר יתגלה בסופו של עניין כפשוט ומשעמם או כמבולגן וקשה לצפייה. יש לבחור את הצבע שבו תשתמש רק לאחר שיקול זהיר.
באזור האחורי של העין קיימת שכבת רקמה דקיקה המכילה מיליוני תאי עצב זעירים הרגישים לאור אשר נקראים מוטות וחרוטים. החרוטים מגיבים לגלי-אורך מסוימים של האור. העין מלאה בחרוטים המפענחים צבע. כאשר הסתכלת על התיבה האדומה, החרוטים שנועדו לאתר את אורך-הגל האדום הפכו עייפים ויגעים. כאשר זה קורה, החרוטים ההופכיים שבעין מתחילים לפעול. ועל כן מגיח הצבע הכחלחל ירקרק שראית. כעת, כאשר ידוע לנו כי קיים הסבר מדעי מאחורי עייפות העיניים, כדאי שניישם ידע זה בעת בניית אתרים.
זכור עיצוב אתרים חכם שווה הרבה מבקרים וכאלו שגם נשארים לאורך זמן.

בטוח שמת לב כי בדרך כלל שלטי האזהרה הם בצבע צהוב. הצבע הצהוב הטהור מאמץ את העין יותר מאשר כל צבע אחר ולכן זהו הצבע הראשון שעליו תתמקד העין. אם נשתמש בצבעים בגוון הצהוב (אך עדיין אני מייעץ להשתמש בהם בחסכנות) עבור באנרים ופרסומות, הם יזכו לתשומת לב גדולה יותר מן הצופים. אך לאחר שהמבקר כבר מגיע לאתרך אין כל צורך להרגיז אותו באמצעות צבעים חזקים מדי. כבר עשית עבודה טובה אם הוא צופה באתר.
עליך להשתמש בצהוב ובאדום באופן חסכני ביותר באתר עצמו. השתמש בהם רק באזורים שעליהם ברצונך למקד את המבקר. אל תשתמש בצבעים חזקים באזורים נרחבים באתר. אפשר כי תזכה כך בתשומת-ליבם של המבקרים אולם הם עשויים באופן מודע או בלתי-מודע לשים לב לכך שעיניהם מתעייפות. זה עשוי לגרום להם שלא לרצות להסתכל על אתרך זמן ממושך. קיימות מספיק סיבות לכך שמבקר יעזוב את האתר, אין כל צורך להוסיף על הרשימה הזו על ידי שימוש בצבעים חזקים.

עיצוב האתר: קביעת רקע שאינו מתאים והפחתת הקריאות
אחת מן המשימות החשובות ביותר שאתרך אמור לבצע היא העברת המסר למבקר באתר. היה בטוח כי הזמן, האנרגיה והאמצעים שאותם אתה משקיע יפיקו את העיצוב אשר יעזור להעברת מסר זה.

האם אתרך ניתן לקריאה בקלות על ידי כלל המבקרים?

הקריאות היא נושא די גדול והיא כוללת את הגופן, עובי האותיות, צבעים ועוד. חשוב ביותר להתחשב בנושא זה כאשר תעצב את אתרך. ואין הכוונה למבקרים בעלי ראייה לקויה בלבד. כל החלטה אשר תבצע לגבי גורמים אילו עשויה להשפיע על קריאותו של אתרך לכל אחד.
אל תקשה על המבקרים לקרוא את טקסטים על העמודים באמצעות הוספת צבעים כהים או איורים מסובכים לרקע. רקע המורכב מדוגמה מסוימת החוזרת על עצמה או אף רקע אחיד עלולים להפחית את הקריאות ולטשטש את תוכן האתר, זאת כי הם עלולים להפחית את הניגוד הדרוש לעיניך על מנת להבחין בצורות האותיות.

לחץ על הקורא

בדרך כלל, כאשר אנו קוראים, אנו עושים זאת באמצעות זיהוי מילים דרך הצורות הנעשות על ידי שילוב אותיות. אם תפחית את הקריאות, תגרום לקוראים לעבוד קשה יותר. הם לא יוכלו לקרוא מהר כי יצטרכו להבחין בכל אות בנפרד. עשוי להיות די מתסכל לנסות ולקרוא פסקאות ארוכות של טקסט מעל פני רקעים עמוסים או בעלי ניגודיות נמוכה. נסה לקרוא מילים ירוקות על רקע צהוב או אדום או מילים צהובות על רקע תכלת, או מילים הנמצאות על רקע תמונה המכילה בתוכה מילים.
אם הרקעים וכן ההדפסה עליהם הינם בצבעים הקרובים בערכם, לא רק שהניגודיות תקטן, אלא גם בשוגג אתה עלול להציג אפקט ויזואלי אשר יגרום לאותיות להראות כאילו הן רועדות.

תן למבקר באתרך לנוח

כמה מחקרים הקשורים לקריאות ממסך המחשב הצביעו על תוצאות ברורות:

דפוס שחור על רקע לבן היה הקל ביותר לקריאה.
דפוס כהה על רקע בהיר היה קריא יותר מאשר דפוס בהיר על רקע כהה.
ניגודיות מספקת בין הדפוס לבין הרקע הייתה נחוצה למען קריאות בכלל.
תמונות ברקע הפחיתו את הקריאות. ככל שהרקע כהה וסבוך יותר, כך נהייה קשה יותר לקרוא את הטקסט שבקדמה.

אז, הביטו על אתרכם! האם אתם משתמשים ברקעים אשר מפחיתים את הקריאות? האם קיימות תמונות הממוקמות מאחורי טקסטים חשובים? האם הטקסטים שלכם צבועים כך שאינם נראים טוב?

אם תשובתך היא כן לאחת משאלות אילו, מה תוכל לשנות על מנת לשפר את הקריאות ועקב כך גם את השימושיות של אתרך?

האם תוכל להבהיר את הרקעים או להכהות את הטקסטים, או שניהם, על מנת להגביר את הניגודיות?
האם תוכל לסלק את התמונות שמאחורי הטקסטים?
אם אתה חייב להשתמש ברקע בעל דפוס מסוים, האם תוכל להפוך אותו לבהיר מאוד כדוגמת סימני מים ולסדר אותו כך שהאזורים החלקים יותר יופיעו מאחורי קטעי הטקסט?

אם משהו קשה לשימוש, אין משתמשים בו הרבה מדי.
צור קשר 050-3838838
Designing Dreams Building Websites